![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10526390
*
nr 1052 6390
Spegel
Sengustaviansk, höjd: 132 cm
Utrop:
4.000 kr
Såld:
5.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 augusti 2016
kl 19:10:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/8 11:09:09
1
3.200 kr
28/8 22:42:00
2
3.200 kr
28/8 22:42:00
1
3.200 kr (Budbetjänt)
28/8 22:42:10
2
3.400 kr
29/8 14:21:13
3
4.200 kr
29/8 14:41:41
2
4.000 kr
29/8 14:41:41
3
4.200 kr (Budbetjänt)
29/8 18:33:08
4
4.400 kr
29/8 18:33:50
3
Vinnande bud
29/8 19:05:47
2
4.800 kr
29/8 19:05:47
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1052 6390
Spegel
Sengustaviansk, höjd: 132 cm
Utrop: | 4.000 kr |
---|---|
Såld: | 5.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 augusti 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/8 11:09:09 | 1 | 3.200 kr |
28/8 22:42:00 | 2 | 3.200 kr |
28/8 22:42:00 | 1 | 3.200 kr (Budbetjänt) |
28/8 22:42:10 | 2 | 3.400 kr |
29/8 14:21:13 | 3 | 4.200 kr |
29/8 14:41:41 | 2 | 4.000 kr |
29/8 14:41:41 | 3 | 4.200 kr (Budbetjänt) |
29/8 18:33:08 | 4 | 4.400 kr |
29/8 18:33:50 | 3 | Vinnande bud |
29/8 19:05:47 | 2 | 4.800 kr |
29/8 19:05:47 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53